Jak funguje Power Plate?

Hlavní stránka » Power Plate » Jak funguje Power Plate?

             

Princip, na kterém stroje Power Plate® fungují, spočívá v Newtonových pohybových zákonech:
f = m × a → vyvíjená síla je rovna součinu jeho hmotnosti (m) a zrychlení (a)
To znamená, že svalovou práci (stabilitu, sílu, výkon) lze zlepšit buďto pomocí větší zátěže nebo větších zrychlení. Mnoho způsobů cvičení a posilování využívá hmotnosti – různé posilovací stroje, činky, závaží, apod. Stroje Power Plate® využívají druhou část výše zmíněné rovnice a to zrychlení při zachování hmotnosti, tedy tělesné hmotnosti.

Jde o skutečný průlom v kondičním i posilovacím cvičení, protože umožňuje optimálně zatěžovat lidský organismus a přitom minimalizovat nadměrné nárazy, dopady, zatížení.
Zátěž lidskému organismu přidává obyčejná gravitace. Prostřednictvím cvičení Acceleration Training™ na stroji Power Plate® se tělo cítí jakoby “vážilo” víc při každém zrychlení způsobeném vibracemi.

Výsledkem je, že tělo překonává daleko větší “zátěž” při každém pohybu. To je podstata všech posilovacích a kondičních programů na stroji Power Plate® . Ve svém důsledku stojí výsledky cvičení Acceleration Training™ na stejných biologických a fyziologických základech, které se využívají v jiných formách cvičení. Rozdíl je pouze v povaze využívaného podnětu (tj. zrychlení), a ne v odezvě těla na zátěž.

             

Kde nás v Brně najdete?


Studio Limetka Brno
U Leskavy 32
Brno – Starý Lískovec
tel.:+420 602 5­75 732
info@studiolimetka.cz

Studio je dočasně uzavřeno

Online rezervace

Zaregistrujte se a můžete využít online rezervace na Power Plate, Vacuterm, Lymfodrenáž a Kavitaci v Limetce Brno

Online rezervace
Internetový obchod