Útrobní tělesný tuk

Hlavní stránka » InBody 230 » Rozšírená analýza InBody 230 » Útrobní tělesný tuk

Jen málo diagnostických přístrojů na světě dokáže přesně zjistit rozsah a množství útrobního tělesného tuku.
InBody 230 to díky technologii DSM-BIA umí velice přesně, což staví tyto analyzéry na absolutní vrchol před všechny ostatní tzv. tukoměry.
To je hlavní důvod, proč odborníci na celém světě pracují s přístroji InBody.

Útrobní tělesné tuky neboli viscerální tuky se ukládají do prostoru mezi orgány, do míst, kde se přirozeně nevyskytují.
Jakmile se člověk „propracuje“ k většímu množství viscerálního tuku, než je povolená hladina, je ve velkém riziku vzniku metabolických onemocnění, vedoucí až ke vzniku metabolického syndromu (neboli syndromu X),
a také tak ohrožuje svůj kardiovaskulární systém. Nehledě na další zdravotní komplikace, které s obezitou souvisí (zvýšená zátěž na pohybový aparát, cukrovka, zvýšené riziko vzniku rakoviny).

Většina lidí se o tom, že vnitřní tuky má, čili že se tuky dostaly už mezi orgány neví a tudíž neví, v jak velkém ohrožení svého zdraví se nachází.
Na přístroji InBody 230 můžeme neinvazivní a rychlou metodou přesně vidět, zda se člověk nachází pod hranicí či nad hranicí tvorby vnitřních tuků.
Nachází-li se člověk pod hranicí 100 cm2 , vnitřní tuky nemá a může mít „jen“ tzv. podkožní tuky (zelenkavá barva). Což je spíše estetický problém, ale není vážný ze zdravotních důvodů. Také samozřejmě nemusí být tuky v břišní oblasti uloženy ani v podkoží a člověk se pak nachází v bílé zbarvené ploše v dolní polovině. Avšak jakmile tělesné tuky přesáhnou 100 cm2, začínají se už přesouvat i do vnitřních částí k orgánům (modře zobrazená plocha a také bílá barva plochy). Samozřejmě platí, čím více směřujete do bílé plochy v horní polovině grafu, tím je stav rizikovější a více Vás tuky ohrožují na Vašem zdraví.

Vnitřní tuky se neukládají jen při zvýšeném příjmu energie, ale paradoxně i při velmi nízkém, nebo–li při příjmu energie, která je nižší než Vaše tělo potřebuje (nižší než Vaše zjištěná minimální bazální potřeba).
Organismus reaguje tak, že si i to málo energie začne ukládat (tzv. na horší časy). Proto začne-li člověk hladovět, vnitřní tuky se začnou zvyšovat a zdravotní problémy to rozhodně neřeší. Naopak.

Velký vliv má na snížení vnitřních tuků zejména pravidelná strava, kdy si tělo nemusí obávat žádného hladovění a nemusí docházet k ukládání energie na horší časy.

Kde nás v Brně najdete?


Studio Limetka Brno
U Leskavy 32
Brno – Starý Lískovec
tel.:+420 602 5­75 732
info@studiolimetka.cz

Studio je dočasně uzavřeno

Online rezervace

Zaregistrujte se a můžete využít online rezervace na Power Plate, Vacuterm, Lymfodrenáž a Kavitaci v Limetce Brno

Online rezervace
Internetový obchod